Open Air Festival Svojšice 2018

Open Air Festival Svojšice 2018

Legendary Summer Festival

Sobota 23. června 2018 | Letní areál Svojšice u Pardubic

Jazyková verze

Česky English

Svojšice na sociálních sítích

Instagram SoundCloud YouTube

Novinky

Příběh Festivalu Svojšice

Příběh Festivalu Svojšice

Přečti si příběh šamana, který pomocí metafory krásně vystihuje jaká je skutečná podstata našeho festivalu a proč ho pro Vás celá ta léta organizujeme..

Vesmír stvořil mocného šamana, aby léčil lidskou rasu. Před tisíci lety byl poslán na planetu zemi, aby spojil svět lidí pomocí přírodní energie a hudebních rytmů. V osudu měl předurčeno navrátit se po smrti v podobě spirituální bytosti, která se zhmotní díky lidské lásce k hudbě a matce zemi. Energie z toho vzniklá, byla považována za magickou a léčivou. Šířila se napříč planetou do celého vesmíru. Toto moudré učení mělo spojovat lidi bez rozdílu víry a rasy.

 

Když doputoval na zemi v lidské podobě, usadil se v malebné přírodě plné nádherných stromů, travnatých plání a jezer, kde byl sluneční svit tak mocný, že se zde vyvinul život v jeho nejkrásnější podobě. Na tomto místě začal každý den učit domorodé kmeny vnímat hudební cit a šířil učení nekonečného vesmíru, který pro svůj přirozený vývoj potřebuje nasávat hudební vibrace a lásku lidí. Toto kouzlo se šířilo po celém světě a z něho se stal uctívaný léčitel. Lidskou rasou byla tato magická bytost nazvána “šaman”. 

 

Lidé ho uctívali a milovali. Každý den v přírodě tancovali při měsíčním svitu za zvuků bubnů, hlasitě zpívali a v jejich myslích byli napojeni na šamanovo magické účení. Tyto tance je činili vnitřně nespoutané, plné přirozené vášně a lásky k hudbě s vědomím a pokorou vůči matce zemi, která lidstvu poskytovala své poklady. Uvědomovali si podstatu bytí, jeho krásy a úcty ke všemu živému a naplňovali tak svá srdce láskou. 

Když šaman ve své lidské podobě dospěl ke svému konci, spojili se na jeho počest mnohé domorodé kmeny a kultury, které v počtu tisíců lidských těl vytvořili obrovskou taneční seanci. Masivní energie této láskyplné události vyvolala spojení lidského vědomí s jeho duší, a tak i po jeho pozemské smrti byla naplněna vize jeho magického učení. Toto se stalo základem duchovního spojení mezi lidmi a přírodou, vesmírem a duší lidských předků.

 

Když mi bylo šest let, poprvé jsem viděl a zažil údálosti, které ovlivnily můj duchovní život. Uvědomil jsem si své “napojení”. Má cesta byla poznáním a hudba otevřenou branou k mému štěstí. Festival Svojšice, na kterém se jednou ročně scházíme, abychom společně oslavili naši velkou hudební lásku a úctu k přírodě, vnímám jako své poslání. Naše festivalové údolí je přesně tak přírodní a magické, jak jsem si přál. Energie, kterou nám všem toto místo poskytuje je natolik silná a poztivní, že ve spojení s hudebními rytmy, které se zde do nás přenáší, vytváříme jedinečné nabití našich srdcí, které nás všechny spojuje. Spojuje nás všechny s duchem legendárního šamana…  

 

Petr Dzingel - Džejár