Open Air Festival Svojšice 2018

Open Air Festival Svojšice 2018

Legendary Summer Festival

Sobota 23. června 2018 | Letní areál Svojšice u Pardubic

Jazyková verze

Česky English

Svojšice na sociálních sítích

Instagram SoundCloud YouTube

Novinky

Line up pro Shaman Techno Stage je venku

Line up pro Shaman Techno Stage je venku

Svojšickou Shaman Techno Stage, kterou má pod dramaturgickou patronací samotná Nina, ozdobí nová jména

Svojšickou Shaman Techno Stage, kterou má pod dramaturgickou patronací samotná Nina, ozdobí nová - neotřelá jména z underground scény, dva deep tech-housoví producenti, speciální slovenská show a Live projekty.

 

Jako hosty si Nina vybrala zástupce svého rec.labelu Erica Cloutiera z Detroitu a Denira z Amsterdamu. Doplní je Dani Sbert z Mallorcy a deepový Alex Preda z Amsterdamu. Speciální projekt Rumenige meet Boss představí slovenská legenda Dj Toky a Boss, excelentní živáky zahrají čeští umělci HRTL a Elektrabel! Rozjezd stage zahájí nadčasový, dánský, housový producent Brynjolfur. A jako poslední si zahraje zakladatel festivalu Džejár!

 

Letos máme techno stage konečně jinou. Alespoň tak to vnímám já osobně. Je to více undergroundové, tak trochu se to blíží k tzv. "berlínskéhu Berghainu". Zásadní vliv na toto měla Nina a její management. Musím však říci, že i má cesta do Berlína sehrála svou roli. Navštívil jsem v listopadu snad všechny kluby berlínské scény a odjížděl jsem zcela naplněný. Ta energie a celkový pocit z jejich mejdanů mě pěkně posadil na prdel. Nebylo to pro mě nové, už jsem to zažil! Podobalo se to akcím, které jsem pořádal, a nebo na nich hrál v začátcích naší scény od roku 1999. Dj tam byl za boha, atmosféra byla nasáklá "technosteronem", party lidi byli na 1000% přítomní danému momentu a zcela oddáni hudbě, nic jiného je nezajímalo. V Tresoru jsem neviděl na 20cm, jak hustá byla mlha ve spojení s jedním blikajícím stroboskopem. A když dávkoval Dave Clarke, tak těch tisíc lidí řvalo každý mix, který dával. Tři hodiny!!! Uf, i teď mám husinu. A Berghain mi ukázal, co to znamená underground, láska k party hudbě a vůbec celé scéně, jejím kořenům, filozofii, která se promítá do našeho každodenního myšlení a ovlivňuje tak naše postoje k tomu, jak dalece jsme schopni vnímat elektronickou scénu a odlišujeme to, co je pro nás komerční a co ne.

 

Hosté Niny jsou pro české publikum “nová čerstvá jména”. Jsou to však producenti, kteří dělají kvalitní hudbu a svými sety mají co nabídnout. S každým z nich jsem ve spojení (včetně Niny) a mluvíme spolu o tom, jaké je Svojšické publikum a co máte rádi. Toto oni zohlední a přitom do toho vdechnou kus sami sebe. Např. když poslouchám produkci Brynjolfura, nerozumím tomu, kde se v tomto mladém člověku berou pocity a nápady, jak vytvořit tak pocitově (vnitřně) bohaté tracky, které mají nádech 80 let, když v té době něžil:)

 

Letošní ročník je zkrátka ”návratem krále". Tím pomyslným králem je totiž samá podstata techna. Protože pro mě samotného a věřím, že i pro mnohé z vás, je techno životní cestou a kulturním naplněním. A toto mé uvědomění se promítlo do letošního ročníku.


Džejár

Zakladatel Festivalu Svojšice