Open Air Festival Svojšice 2017

pátek 16. června 2017
Letní areál Svojšice u Pardubic

Jazyková verze

Česky English

Svojšice na sociálních sítích

Instagram SoundCloud YouTube

Vyjádření promotéra k festivalu Svojšice 2017

Vyjádření promotéra k festivalu Svojšice 2017

Děkujeme za další úžasný ročník festivalu a přečtěte si oficiální vyjádření promotéra..

Ahoj všem dobrým lidem a především fanouškům našeho fesťáku.
Rád bych shrnul letošní ročník našeho společného mejdanu. Je to sice delší, ale budu upřímně rád, pokud tomu dáte těch pár minut a přečtete si to celé. Chtěl jsem teď odjet do Svojšic a odvysílat to živě, ale dost možná bych to ani nedočetl. Jsem prostě cíťa, no:)

Jsem rád, že vše dobře dopadlo a všichni umělci dorazili. Až na standartní přeháňku jsme měli obstojné počásko a to i přes to, že v ČR to bylo v tomto ohledu zase docela šílený. Líbila se mi atmoška na všech scénách, pozitivní rodinná sounáležitost a dobrá nálada náš všech. To je to nedjůležitější.
Narvaná DnB stage pekelně vřela, v Hardtechnu jsem byl párkrát a taky hodně dobrý, no a main stage mě naprosto nadchla. Hlavně ta LED stěna spojená s vizualizací od VJ Martina byla úchvatná.

Upřímně a nerad však musím přiznat, že mě jak Umek tak i Mark Knight trochu zklamali. Čekal jsem pořádný festivalový nářez, o který jsem je několikrát prosil... Oba kluci jsou vážně super, to co dělají, mají rádi a jako lidé jsou moc milí. Když Mark dohrál a já za ním přišel do kanclu, jeho první okamžitě vystřelená otázka na mě byla: „Tak co Petře, bylo to dost Techno?“ Z jeho výrazu bylo patrné, že se fakt snažil a že si myslel, že to tak bylo správně. Asi někde jinde ano, ale my jsme prostě zvyklí na jiný techno. Toto pro mě bylo spíše klubové. Ale když jsem viděl, že lidi pařili a užívali si ten set na max, tak jsem byl klidný a přijal to tak, jak to je.
Můžete se spolehnout - přesně takto jsem mu to řekl.

Byl z mé reakce překvapený. Řekl mi, že Umek hrál mírně monotóně a on v tom nechtěl pokračovat. Po cca 10 minutovém povídání jsem pochopil, že on, byť by se snažil sebe více, je prostě tech-housová legenda a ikdyž ten set byl třeba z 30% techno, tak on to má nacítěné jinak.

Každopádně to byl krásný lidský rozhovor. Je to poctivý srdcař až do morku kostí a obrovský profík s masivním přehledem o taneční scéně. I přes vše zmíněné jsem opravdu hrdý, že na Svojšicích zahrál.

No a Bulhar Timmo byl fakt skvělej. Je super mít možnost porovnávat emoce a energie legendy jako je Mark a potom relativního nováčka na scéně, jakým je Timmo. Baví mě během večera “koumat" si tyto jiné, čarovné světy - naplněného lidského osudu na jedné straně a na straně druhé obrovské nadšení, ambice a předurčenost, která když dostane tu svou dávku trpělivosti, práce, lásky a odevzdanosti, přinese vytoužený cíl…

Timmo měl pár drobných problému se softwarem CD playerů, proto bylo pár jeho mixů “divných”. Každopádně ho na mém mejdanu již brzy znovu uslyšíte.

Hardtechno i Dnb nedokážu správně posoudit, promiňte mi to. Ale z kuloárů vím, že se jim všem moc moc líbilo! Drum&Bass na Svojšice jasně patří a odezvy na to jsou fakt super. Poprosím kluky z Let It Roll crew, abychom to příští rok zase o kousíček více nakopli. Hard techno letos vyvažovalo “komerčnější” main stage a příští rok s touto stagí můžete 100% počítat. Main stage příště zaměřím více na nová - aktuální techno jména.

Svá místo zde si zaslouží i všichni ostatní Djové!!!! I na ně nesmíme zapomínat a já jim tímto děkuji.
Měli své výhradní pozice v lineupu a já věřím, že si je poctivě “odmakali a náležitě i užili”:) Bez nich by to tam nešlo.

Chtěl bych poděkovat svému parťákovi Sukimu a jeho týmu. Především Bifík a Kačka si pořádně mákli. Produkci letos opět šéfla vynikající Monča s holkama. Díky patří i všem dalším produkčním, dopravcům, kamarádům, technikům, Koncertservisu v čele s “Čápem”, Piximu za DnB techniku, hosteskám, dodavatelům a partnerům, uklízečkám, parkýřům, pomocníkům, fotografům a video teamu, autobusákům, bedňákům a mnoha dalším. Jestli jsem zapoměl právě na Tebe/Vás, tak mi to promiň/te.

Já jsem sice v čele festivalu, ale bez cca 150 lidí by tento festival nefungoval. Vážím si vaší práce a lásky k našemu eventu!!!

No a teď VY - Ti nejdůležitější ze všech.
Už jsem zase pár dnů před akcí vyšiloval, že už to jsou mé poslední Svojšice a že už toho mám dost a končím apod. Zkrátka 18 hodin za počítačem je pro mě ta nejhorší daň, kterou platím za to, aby festival byl. Upřímně, toto nezvládám. Moje ideální práce je tam venku. Připravovat mejdany, organizovat je, starat se o ně na místě. Virtuální svět mě unavuje.

Ale pak, když se to celé spustí a já vás všechny vidím a vnímám, mnoho z vás i osobně pozdravím (snad 100x jsem se vyfotil s fanoušky - to bylo fakt super!!! :))), jsem opravdu šťastný a hrdý, že jsem součástí tohoto festivalu. Jsem si jistý, že většina z vás ten mejdan vnitřně cítí. Tu společnou lásku k hudbě, k přírodnímu areálu a navzájem i k sobě samým. Tvl, to je prostě unikátní!! I většina všech zahraničních Djů to vidí a říká nám to.

Tak tedy ještě jednou VŠEM VÁM DĚKUJI, že jste přišli, podpořili a snad si to i užili.

Poslouchejte náš festivalový podcast a přijdte za námi na letní Let It Roll, kde letos budeme mít pořádně nadupanou svojšickou stage v novém velkokapacitním šapito. Když se někde uvidíme, přijďte pozdravit, pokecat.

S láskou, respektem a úctou

Petr Dzingel / Džejár